Wrocławskie zoo latem

Wakacje to okres, w którym dzieci posiadają mnóstwo wolnego czasu. Dlatego też, rodzice powinni skrupulatnie go zadysponować, by uniemożliwić dzieciom nudę i brak zajęcia.

Najczęściej wybieranym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest turystyka. Rodzice wybierają podróże nad morze w nadziei, że ciepłe kąpiele w morskiej wodzie ochłodzą rozgrzane od wysokiej temperatury ciała i pozwolą odetchnąć od miejskiego zgiełku. Jednak nie wszyscy rodzice mogą zorganizować wakacyjny wyjazd. Część pracujących osób nie może w tym czasie wykorzystać urlopu, co skazuje ich na wakacje w domu. Ale i w tym wypadku można ciekawie zaplanować czas. Turystyka nie jest jedynym rozwiązaniem. Chwile spędzone w mieście mogą być równie ciekawe. Najlepszym sposobem na lato w mieście jest wyjście do zoo. Największe tego typu ogrody znajdują się w Warszawie i we Wrocławiu. Obydwa cieszą się dużą popularnością. Zoo we Wrocławiu oferuje odwiedzającym szereg atrakcji i możliwości na spędzenie wolnego czasu. Dzieci z pewnością będą zachwycone nowo poznanymi zwierzętami pochodzącymi zarówno z naszej strefy klimatycznej, jak i z obszarów tropikalnych.

Szczególnie dużą popularnością cieszą się małpy, które są w stałym ruchu, wykonując różnorodne akrobacje i wyczyny fizyczne. Są przy tym niezwykle towarzyskie, co daje dzieciakom możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi. Zoo we Wrocławiu oferuje również kilkanaście pawilonów tematycznych przedstawiających ciekawe obszary świata lub wybrane gatunki zwierząt. Wszystkie pawilony znajdują się pod przykryciem, dzięki czemu można odwiedzać je zarówno w trakcie pięknej, słonecznej pogody, jak i ulewnego deszczu.

Wrocławskie zoo umożliwia także najmłodszym ekscytujące przejazdy kucykami. Dla dzieci to niesamowita frajda i wspomnienia, które pozostaną w pamięci na długi czas. W trakcie wycieczki po zoo, niektóre dzieci mogą poczuć zmęczenie. Aby do tego nie dopuścić, pracownicy zoo umożliwiają wypożyczenie wózków, w których najmłodsi mogą bez problemu przetrwać całość długiej i nie rzadko wyczerpującej wycieczki. Jeżeli z kolei któregoś z odwiedzających zoo dopadnie głód lub pragnienie, na terenie ogrodu znajdują się miejsca, w których można zjeść smaczny posiłek, napić się kawy lub wody a w gorące, letnie dni zjeść schładzające ciało lody. Na koniec wycieczki warto udać się do sklepiku, który oferuje możliwość zakupu wielu różnorodnych pamiątek, które będą przypominać miłe chwile spędzone we wrocławskim zoo. Wśród takich pamiątek znajdują się liczne maskotki, breloczki i zawieszki. Sklepiki oferują również zakup fototapet i plakatów możliwych do powieszenia na ścianie pokoiku dziecięcego.

Wrocławskie zoo wychodząc klientowi naprzeciw, udostępnia możliwość zakupu biletów przez internet, dzięki czemu można ominąć długie kolejki. Na stronie internetowej zoo można sprawdzić również cennik ogrodu oraz aktualne promocje związane z zakupem biletów.

Zoo w sezonie letnim otwarte jest codziennie przez wiele godzin, co daje możliwość dogodnego wyboru terminu i godziny wycieczki.
Podsumowując, turystyka w wakacje to nie tylko długie i dalekie podróże. To także wypady za miasto i atrakcje w mieście. Jedną z nich jest wrocławskie zoo, które okazuje się idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z najbliższymi.

19 cze Brak komentarzy admin Adventure , , Read more...