Wokół turystyki

Turystyka to bez wątpienia jeden z tych obszarów gospodarki, który w niektórych krajach rozwija się nader dobrze. Innymi słowy mówiąc, niektóre państwa żyją przede wszystkim z turystyki. Polska niewątpliwie do tej grupy nie należy, ale i u nas od jakiegoś już czasu turystyka zyskała. Sami Polacy dużo więcej podróżują, ale i przyjeżdża do nas coraz więcej zagranicznych turystów. I bardzo dobrze, bo chyba nie doceniamy tego, co mamy nad Wisłą. Powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” pozostaje nadal jak najbardziej aktualne.

Czasami człowiek szuka nie wiadomo jakich atrakcji daleko od siebie, podczas gdy ma np. do obejrzenia pięknie odnowione zamki czy pałace. Nie trzeba od razu jechać do Francji, żeby podziwiać zamki nad Loarą, choć te na pewno warto byłoby zobaczyć. Nawiasem mówiąc, to marzenie, które gros osób spełnia. W obecnej dobie podróżowanie jest zdecydowanie prostsze niż przed dziesiątkami lat. Chociaż Herodotowi, starożytnemu historykowi i geografowi, nic nie było w stanie przeszkodzić z uskutecznianiu kolejnych wojaży. No cóż, wszystko zależy od nas samych. Są osoby, które praktycznie cały czas lubią być w drodze, a są i takie, które nie bardzo lubią wyjeżdżać. No cóż, każdy z nas jest inny i tym samym ma inne potrzeby i preferencje i niech tak zostanie. Gdyby wszyscy myśleli tak samo i mieli takie same potrzeby, nasz świat byłby po prostu nudny, a tak jest dużo bardziej ciekawie.

Turystyka to piękne i ciekawe miejsca, ale także noclegi. I to jest niezwykle istotna rzecz. Nie trzeba przecież nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że każda podróż wiąże się rezerwacją miejsc noclegowych. Na szczęście, nasza baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta i każdy, nawet najbardziej wymagający turysta, ma realne szanse znaleźć takie noclegi, o jaki konkretnie mu chodzi. Jedni wynajmą luksusowy hotel, inni zarezerwują przytulny pensjonat, a jeszcze inni zadowolą się miejscem w tanim hostelu. Wybór jest szeroki i tym samym można śmiało ruszać w Polskę. Ale warto w tym miejscu podkreślić fakt, że sezon wakacyjny już praktycznie rozpoczyna się i tym samym trzeba spieszyć się z rezerwacją. Prawdę mówiąc, tych najbardziej atrakcyjnych miejsc noclegowych, cokolwiek by to nie znaczyło, już w zasadzie nie ma, bo zeszły jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. No, jeszcze pozostaje podróż kamperem. Może to jest dobry pomysł na tegoroczny wypoczynek? Czemu nie? Wszak wychodźmy na spotkanie przygodzie. Tym bardziej, że żyjemy w czasach wielu możliwości.

Korzystajmy więc z tego, co mamy w naszym zasięgu, bo życie płynie tak szybko, że nawet się nie obejrzymy, kiedy okaże się, że to jest już za nami. Tak to już jest, że codzienne obowiązku po prostu nas przygniatają, ale od czasu do czasu musimy sobie zrobić wolne , bo to konieczne jest człowiekowi do normalnego funkcjonowania. Nawet kilkudniowy wypad może mieć wręcz terapeutyczne właściwości. Zmiana klimatu i otoczenia naprawdę dużo robią. Człowiek nabiera dystansu do wielu rzeczy i spogląda na świat z innej perspektywy.

19 cze Brak komentarzy admin Adventure , , Read more...