W jaki sposób prosto znaleźć tanie bilety lotnicze?

Skuteczna metoda znajdywania a także zamawiania tanich biletów lotniczych wymaga sprytu i przede wszystkim ogromnej dawki wytrwałości. Nie wystarczy parę chwil, czasem są potrzebne do tego całe godziny, aby dostać długo oczekiwany bilet za akceptowalną przez nas sumę.

Jak zatem tanio latać po świecie a także nie przeoczyć najbardziej atrakcyjnych ofert? Na sumę tanich biletów lotniczych wpływa głównie obrany przez nas kierunek podróży a także jej czas. Należy przede wszystkim unikać najbardziej obleganego sezonu, a zatem nie kupować biletów w czasie wakacyjnym, świątecznym lub przypadającym na długie weekendy. Co normalne, ceny mogą się znacznie różnic od zwyczajnych a także mogą nagle wzrosnąć nawet o kilkaset % w górę. Kiedy więc jest najbardziej opłacalny termin na zakup? To jesień – miesiące takie jak październik i listopad, wiosna czyli okres przypadający od lutego do kwietnia oraz wartą uwagi dobrą sugestią jest bukowanie biletów w środku tygodnia.

Pośród słynnych kierunków, trzeba wybierać te pracownicze – sprawdzają się w chęci oszczędzania dużo lepiej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo czy też Sztokholmu, które w finalnym podliczeniu przedstawiają się znacznie taniej od najbardziej obleganych celów podroży takich jak Hiszpania, Malta czy Malezja.

Podstawową zasadą, której musi trzymać się każdy urlopowicz chcący zaoszczędzić jest kupowanie jak najwcześniej, dzięki czemu będzie można odszukać najlepsze tanie bilety lotnicze. Organizowanie wycieczki powinno zacząć się należycie wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed docelowym terminem jej realizacji. Uchroni to przed ogromnymi cenami biletów rezerwowanych w tzw. ostatniej chwili. Trzeba obejrzeć strony różnorodnych linii lotniczych parę razy w tygodniu albo nawet w każdy dzień, ponieważ atrakcyjne oferty mogą pojawić się w każdym momencie a także przyczynić się do znalezienia istotnie opłacalnej promocji. Tym bardziej, że należy mieć na względzie, że tanie bilety i interesująco cenowo oferty znikają w zastraszająco szybkim czasie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, warto zapisać się do newsletterów przygotowanych przez prawie każdą linię lotniczą.

Co może być jeszcze warte uwagi? Z pewnością należy bukować loty z lądowaniem na portach peryferyjnych. Są zdecydowanie niższe od tych najbardziej preferowanych wśród turystów i urlopowiczów a także uczęszczanych przez największe rzesze podróżujących. Takie lotniska mieszczą się najczęściej w ofertach nisko-kosztowych przewoźników i są dobrą opcją. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, iż najczęściej są oddalone od największych ośrodków i miast o około sto kilometrów.

Należy ciągle i precyzyjnie porównywać tanie linie z standardowymi przewoźnikami. Ich ceny bardzo często są niebywale konkurencyjne, a linie obsługują przede wszystkim główne lotniska. Ceny biletów lotniczych na stronach przewoźników potrafią zmieniać się nawet parę razy dziennie. Jednym z trików jest niewpisywanie konkretnego terminu wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. Co to da? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana cena biletu może być mniejsza nawet do 90-ciu procent. Świetnym rozwiązaniem będzie wpisanie daty wcześniejszej, a następnie „przeklikanie” do rzeczywiście przez nas planowanej. Jedna z teorii nielicznych podróżników i urlopowiczów mówi o logowaniu się na strony w celu zakupu biletów w ostatnim możliwym momencie.