Niezwykłe miasta w Polsce

Polska jest bardzo pięknym i interesującym krajem. Ma nie tylko dostęp do Morza Bałtyckiego, ale także wysokie góry – Tatry. Zamiast wybierać się na urlop za granicę, warto poświęcić trochę czasu i zaplanować sobie wycieczkę po niezwykłych miastach naszego kraju.

Nad morzem możemy odwiedzić na przykład Trójmiasto. Gdańsk i Gdynia pełne są wspaniałych zabytków. W Sopocie można pospacerować po plaży i wybrać się na molo. Widoki są tam niezapomniane. Miasta te mają do zaoferowania również barwne życie nocne. Znajdziemy w nich wiele czynnych do rana dyskotek. Trójmiasto jest bardzo przyjazne turystom nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Funkcjonuje w nim rozbudowana i czytelna komunikacja miejska.

Patrząc dalej na południe nie sposób nie wspomnieć o stolicy kraju. Warszawa może się pochwalić Pałacem Kultury i Nauki, licznymi wieżowcami, Zamkiem Królewskim, Łazienkami Królewskimi i Centrum Nauki Kopernik. Będąc w stolicy warto wybrać się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wizyta w nim będzie doskonałą lekcją historii nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Warszawa jest także doskonałym miejscem na zakupy. Znajdziemy w niej najlepsze sklepy w kraju.

Następnymi miastami, które warto zobaczyć są Kazimierz Dolny oraz Sandomierz. Najsłynniejszą częścią Kazimierza jest rynek. Warto tam również zobaczyć zamek, Górę Trzech Krzyży i kościół Farny, w którym są jedne z najstarszych organów w Polsce. Głównymi atrakcjami Sandomierza są natomiast: Brama Opatowska, rynek, ratusz i Stare Miasto. Miasto to obfituje również w zabytkowe kościoły. Bardzo dużo osób kojarzy je z kręconym w nim serialem o księdzu-detektywie.

Na południu Polski najsławniejszymi miastami są Kraków i stolica Tatr, czyli Zakopane. W Krakowie warto zobaczyć oczywiście Zamek Królewski na Wawelu i ziejącego ogniem smoka. Stare Miasto i Bazylika Mariacka są znane na całym świecie. Po całym dniu zwiedzania można wybrać się nad Wisłę i odpocząć. Z kolei w Zakopanem zwiedzić można Muzeum Oscypka. Stolica Tatr jest doskonałą bazą wypadową w góry. Będąc tutaj koniecznie należy wybrać się na wycieczkę na Giewont, a już na pewno na Kasprowy Wierch. Dla mniej ambitnych turystów pozostaje jeszcze dość przyjemna droga do Morskiego Oka i położonego nieopodal schroniska.

Nie ulega wątpliwości, że turystyka jest dla Polaków bardzo ważna. Co roku planujemy urlop tak, aby wybrać się w jakieś ciekawe miejsce. Nasz kraj ma tyle wspaniałych lokalizacji do zaoferowania, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko wyszukać interesujące nas miejsce w Internecie. W sieci z łatwością znajdziemy wszelkie informacje o dostępnej w danym mieście bazie noclegowej. Poznamy także najważniejsze atrakcje w danej okolicy. Warto poświęcić trochę czasu i zaplanować sobie wycieczkę do jednego lub kilku niezwykłych, polskich miast. Przekonamy się wtedy, że ciekawych i pasjonujących rzeczy nie musimy szukać za granicą. Polska jest na tyle zróżnicowana i ciekawa, że każdy turysta znajdzie w niej miejsce odpowiednie dla siebie.

12 wrz Brak komentarzy admin Adventure , , Read more...