Jakie są atrakcje turystyczne nad morzem?

Zdecydowana większość ludzi planujących wakacje nad morzem zastanawia się jakie atrakcje turystyczne są godne zobaczenia. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się Kołobrzeg i Hel. Dlaczego warto wybrać się do tych miast?

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

W Kołobrzegu przede wszystkim koniecznie trzeba wybrać się do Muzeum Oręża Polskiego, które funkcjonuje od 1963 roku. Jest to miejsce ciekawe szczególnie dla chłopców. Na wystawie prezentowane są bowiem zbiory militariów średniowiecza, aż do czasów obecnych.

Kolejnym miejscem wartym uwagi w Kołobrzegu będzie Muzeum Figur Woskowych. Jest to przede wszystkim nowa i świetna atrakcja praktycznie dla całej rodziny. Można bowiem tutaj znaleźć zdecydowanie najlepiej odwzorowane woskowe figury ludzi, którzy zapisali się nie tylko w politycznej, ale również sportowej i kinowej historii ludzkości.

Punktem, który koniecznie trzeba zaliczyć będąc w Kołobrzegu jest ORP Fala. To okręt należący do kołobrzeskiej straży granicznej. Turyści mogą go zobaczyć zacumowanego w Kołobrzegu przy nabrzeżu. Nie wszyscy mają świadomość, że ten okręt w latach 1965 – 1996 strzegł polskich granic morskich.

Osoby, które będą w tym atrakcyjnym nadmorskim mieście z pewnością zauważą Latarnię Morską. Wznosi się ona bowiem ponad wszystkimi innymi budynkami w Kołobrzegu. Jest to zatem obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Ponadto warto mieć świadomość, że latarnia jest stosunkowo młoda, gdyż została odbudowana dopiero po II wojnie światowej. Latarnia nie jest także wysoka, gdyż liczy tylko 180 stopni.

Co warto zobaczyć w Helu?

W Helu koniecznie trzeba odwiedzić Fokarium. Należy podkreślić, że jest to jedyne miejsce kraju, w którym znajdują się foki szare. Fokarium dodatkowo ma na celu odtworzenie kolonii tego gatunku.

Kolejnym ważnym punktem każdej wycieczki do Helu powinno być Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu. Należy zdawać sobie sprawę, że te Fortyfikacje Półwyspu Helskiego to zdecydowanie jedne z najatrakcyjniejszych zespołów umocnień w kraju. Ciągną się one bowiem od Kuźnic, aż po Cypel. Dodatkowo warto mieć świadomość, że Muzeum ma swoją siedzibę w dwóch istotnych obiektach: w stanowisku artyleryjskim potężnej baterii Schleswig-Holstein, a także wieży kierowania ogniem.

W Helu koniecznie trzeba odwiedzić Latarnię Morską. Jest to bowiem czerwona ośmioboczna wieża o wysokości około 40 metrów. Turysta będzie miał fantastyczny widok nie tylko na Hel, ale również na rozległe morskie przestrzenie. Dodatkowo pod latarnią można znaleźć kamień, który upamiętnia okropną śmierć jednego z latarników.

Warto również zwiedzić Cypel i ścieżkę nad wydmami. Nie wszyscy mają bowiem świadomość, że w rejonach Cypla Helskiego został wybudowany ciąg ścieżek spacerowych, które umożliwiają na podziwianie niesamowitych atrakcji wydm. Należy koniecznie poruszać się na zawieszonych na zawieszonym na nich pomoście. Dodatkowo turyści patrząc w dół będą mieli możliwość czytania zawartości wartościowych tablic. Trzeba zwrócić także uwagę na sposób ich umieszczenia.

19 cze Brak komentarzy admin Adventure , , Read more...