Hotel o jakim marzysz

Wybierając się na wakacje, długi weekend lub na wyjazd służbowy kluczową rolę odgrywa nocleg. Jeżeli jedziemy kilkadziesiąt, kilkaset lub nawet kilka tysięcy kilometrów od domu to musimy mieć gdzie spać, odświeżyć się, przygotować do wyjścia, mieć bazę wypadową do zwiedzania czy chociażby mieć się gdzie zrelaksować. Współczesne realia sprawiają, że ze znalezieniem hotelu raczej nie będziemy mieć problemu. Są przecież serwisy internetowe, które to umożliwiają, a dostępnych hoteli w zależności od lokalizacji jest dosłownie na pęczki. Problem pojawia się w momencie gdy trzeba dokonać wyboru. W zależności od indywidualnych wymagań dostępne są różne hotele, o różnym standardzie. Goście najbardziej wymagający oraz posiadający odpowiedni zasób gotówki najpewniej wybiorą apartament.

W zależności od ilości gwiazdek w hotelu standardy apartamentu mogą się znacząco różnić. W hotelach 5-gwiazdkowych apartamenty to luksusowe pokoje, często dwupoziomowe z pięknym widokiem, aneksem kuchennym, szybkim internetem, nowoczesnym telewizorem, luksusową łazienką posiadającą np. wannę z hydromasażem, a nawet jacuzzi i dodatkowymi usługami, np. pakietem VIP czyli full serwisem ze strony obsługi hotelu w postaci chociażby posiłków dostarczanych prosto do pokoju, dostępem do SPA itd. W hotelach z mniejszą ilością gwiazdek definicja apartamentu może być nieco inna. Może to być np. pokój z ładnym widokiem, posiadający dodatkowo telewizor, dostęp do szybkiego internetu czy chociażby balkon. Oczywiście cena apartamentu w zależności o ilości gwiazdek hotelu może się znacząco wahać, aby więc wybrać interesującą nas opcję należy trochę pogrzebać w ofertach przedstawianych na portalach do bookowania.

Jeżeli jednak nie mamy wygórowanych wymagań co do standardu hotelu i chcemy mieć po prostu „klitkę”, w której się prześpimy, przebierzemy, umyjemy itd. to nie warto przepłacać. Standardy nawet niższej klasy hoteli są na naprawdę bardzo dobrym poziomie i już za stosunkowo niską cenę możemy zafundować sobie pobyt w naprawdę przyzwoitych warunkach. Hotele jedno-gwiazdkowe dają nam niezbędne minimum, ale już w tym standardzie znajdziemy telewizję i często WiFi, pokoje nie są może specjalnie luksusowe, ale coś za coś. Czasami telewizja jest w jednym pomieszczeniu relaksacyjnym, a nie w poszczególnych pokojach, ale zdarza się tak coraz rzadziej. Jednak jeżeli chodzi nam tylko o najprostsze lokum, to hotel z jedną gwiazdką może być dla nas odpowiednim wyborem. Wraz ze wzrostem ilości gwiazdek standard naszego pobytu się zwiększa. Czasami warto chwilę posiedzieć i porównać ceny, bo może okazać się, że za hotel o wyższym standardzie zapłacimy symbolicznie większą kwotę niż za ten w standardzie niższym. Warto więc wyszukiwać okazje, bo można czasami na tym całkiem nieźle skorzystać.

O możliwościach jakie daje nam internet w kwestii wyboru hotelu jeszcze ładnych kilkanaście lat temu można było tylko pomarzyć. Dostęp do szczegółowych opisów, opinii, zdjęć, porównywarek cen itp. sprawia, że kwestia wyboru jest o wiele łatwiejsza niż kiedyś. Bez względu na oczekiwania i cel naszego pobytu, ofert hotelowych jest na pęczki i z pewnością każdy, nawet najbardziej wybredny, znajdzie coś dla siebie.

10 paź Brak komentarzy admin Adventure , , Read more...