Dubaj stolicą luksusu

To metropolia zorganizowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dlatego nie zaskakuje informacja, że jest jednym z najbardziej luksusowych i wystawnych miast na ziemi. A to ze względu na tak zwany raj podatkowy, a właściwie ograniczoną strefę ekonomiczną. Pomyśleć, iż niegdyś to była wioska zaludniona przez rybaków. Będąc w Dubaju doświadczymy blichtr, obejrzymy nowatorskie odsłony wieżowców, a dodatkowo wspaniałe atrakcje turystyczne.
Przede wszystkim trzeba zobaczyć panoramę Dubaju z 124-go poziomu Burj Khalifa czyli najwyższego budynku na ziemi. Aby wspiąć się na górę, nic tylko wejść do nowoczesnej windy, która rusza z szybkością 10-ciu metrów na sekundę. Burj Khalifa to dzieło sztuki będące wizytówką modernistycznej inżynierii, hołdem dla rozumu, technologii oraz wzornictwa. Udowadnia bardzo dynamiczny rozwój, a dodatkowo pełni rolę pomnika przepychu z którym kojarzą się niektóre państwa Bliskiego Wschodu.
Przechadzając się obok tego budynku, da się natrafić na fantastyczne multimedialne fontanny o długości 275 metrów. Znajdują się one na 12-hektarowym jeziorze i posiadają rozbudowany, wielowymiarowy, bogaty repertuar muzyczny, a wody ze skaczącej fontanny są zdolne wyrzuć strumienie na wysokość dochodzącą do 150 metrów. Przebywają w tym mieście przede wszystkim należy skorzystać z najnowocześniejszego metra na ziemi. Jeśli usiądziesz w pierwszym wagonie, możesz poczuć się jak maszynista – metro bowiem nie posiada go i jest całkowicie zautomatyzowane. Z perspektywy przedniej szyby można oglądać niezapomniane widoki tego współczesnego miasta.
Dubaj zaskakuje różnymi atrakcjami jak budowanie bałwana i wyścig na nartach – dla tego miasta nie ma żadnego znaczenia, że znajduje się w zasadzie na piaskach. Zrobienie takich atrakcji jest możliwe w galerii handlowej Mall of the Emirates.
Wśród widoków godnych obejrzenia jest dzielnica Dubai Marina, która rozciąga się wzdłuż sztucznie zbudowanego kanału. Wzniesione są tam drapacze chmur, galerie handlowe, sklepy i niesamowity deptak, który po zapadnięciu zmroku odsłania pięknie oświetlony port.
Jeśli tylko zechcesz wypić kawę, najlepiej odwiedzić pierwszą kawiarnię na ziemi która oferuje najwyższej jakości mleko wielbłądzie. Warto Także spróbować takiego wyjątkowego przysmaku w formie lodów lub deserów.
Gdy najmocniej zależy ci na wyszukaniu oryginalnych prezentów, można wpaść do Gold Souk i wynegocjować najlepszą kwotę za kolczyki i łańcuszki ze złota.
Wartym odwiedzenia miejscem w Dubaju są bliźniaczymi wieżami Emirates Tower, które kojarzą się z tym miejscem jak nic innego. Są symbolem miasta iwchodzi na to kompleks dwóch wież, których podstawy są w kształcie trójkąta: Emirates Towers Hotel oraz Emirates Office Tower.
Dubaj jest równoznaczny z bogactwem również pod względem architektury. Burj Al-Arab to jest symbol tego miejsca stanowi prawdopodobnie najbardziej znany na ziemi ciekawy hotel. Budowla ma kształt wielkiego żagla. Jej powstanie wyznaczono na 1999 rok na nienaturalnej wyspie. Osoby korzystające z hotelu mają nielimitowany w żaden sposób wstęp do atrakcji wodnych Wild Wadi. Hotel ten to partię całego kompleksu wypoczynkowego (Jumeirah Beach Resort). Jedną z jego charakterystycznych budowli jest ta w formie fali.
Zatrzymując się w tym mieście zobaczymy również wyspę Palm Jumeirah, która wyglądem przywodzi na myśl pałac z bajki o Alladynie.
Dobrym pomysłem jest również poświęcić chwilę czasu na przepłynięcie Dubai Creek w sposób tradycyjny – przy użyciu drewnianej łodzi (abra) oraz zjeść kolację w Madinat Jumeirah – tutejszej Wenecji. To miejsce jest złożone z plątaniny ciasnych uliczek odznaczających się wyjątkowym arabskim charakterem.
W dalszej kolejności można udać się do Union House, a potem pojechać w stronę Abu Dhabi, gdzie jest szansę obejrzenia największego meczetu w Emiratach, a poza tym, co doskonałe dla amatorów sportu – toru Formuły 1 oraz najdroższego hotelu świata.
Znanym i praktykowanym w tym miejscu sportem są zawody wielbłądów, można rzec, iż to narodowy sport Arabów, zatem nie powinno go nie być również w tak nowoczesnym mieście. Dla spragnionych przygód, są opcje, żeby również pojechać na pustynne safari i odbyć emocjonujący rajd terenowy przez pustynne wydmy. Tymczasem dla tych wyjątkowo śmiałych, Dubaj oferuje skok ze spadochronem, który można wykonać u podnóża sztucznej palmy Palm Jumeirah.